Správa nemovitostí převedla peníze na tuto akci za zhruba 30 milionů korun na radnici, což bude podle ředitelky Jaroslavy Bernhardové znamenat nezanedbatelné úspory. „Město je plátcem daně z přidané hodnoty a může si uplatnit celý odečet z opravy. My bychom uplatnili tak 50 procent z DPH. Ušetří se na tom tedy slušné peníze, asi tři miliony. Takže se to určitě vyplatí“ řekla.

Problém je v tom, že převodem akce na radnici by se nestihlo vše připravit do června, kdy měla rekonstrukce začít. „Veškerá výběrová řízení a podobně jdou přes schvalování v orgánech města, takže to by nešlo stihnout. Navíc, druhý projekt byl dodělaný až v březnu. Akce se tedy přesune na léto příštího roku. Letos se vypíše výběrové řízení,“ uvedla představitelka hradecké Správy nemovitostí.

Trvání na rekonstrukci v letních měsících je logické. Léto je pro to ideální dobou, protože zájemci mohou k plavání využít koupaliště nebo přírodní vodní plochy. Podle předpokladů totiž rekonstrukce bazén uzavře na tři až čtyři měsíce.

Plánované práce mají zahrnout kromě jiného výměnu zrezivělého rozvodů vody a sprch. Radnice a provozovatel si od těchto prací slibují kromě zlepšení stavu technologií také úspory vody a energie. Obavy, že rozvody nevydrží, aniž by je potkala havárie, do příštího roku, považuje Správa nemovitostí za liché. A to i přestože, že jejich stav lze hodnotit jako havarijní. „Teď na léto jsou plánovány o trochu větší opravy, které by se jinak nedělaly. Samozřejmě, může se stát cokoliv, ale mělo by to vydržet,“ je přesvědčena Jaroslava Bernhardová.

Součástí prací v bazénu se stane rovněž modernizace odbavovacího systému, aby fungoval jako v sousedním akvaparku. „Chceme, aby se čipovými hodinkami daly ovládat také šatní skříňky a návštěvníci nemuseli plavat s klíčkem na ruce,“ představil jedno z uvažovaných zlepšení vedoucí plaveckého areálu Tibor Šereš.

Hradecký krytý bazén tedy v letošním létě zůstane otevřen, výjimkou se stane pouze obvyklá měsíční prázninová odstávka. Ta je letos naplánována na termín od 3. července do 1. srpna.