Opravované osušovny před dámskými šatnami v krytém padesátimetrovém plaveckém bazénu budou dokončeny do Vánoc. Toto zlepšení je předzvěstí rozsáhlé rekonstrukce, která se v bazénu plánuje na příští rok. Zařízení bude několik měsíců mimo provoz.

Správa nemovitostí totiž v bazénu plánuje rekonstrukci vodního hospodářství zahrnující především výměnu zrezivělých rozvodů vody a sprch. Vodní potrubí je totiž kvůli korozi v takovém stavu, že jeho výměna je nutností. Od rekonstrukce, která bude stát desítky milionů korun, si provozovatel kromě jiného slibuje úspory vody i energie.

„Projekt na sprchy už je, druhý týkající se technologie bude hotov tuším v únoru. Rekonstrukce potrvá čtyři měsíce a v jejím průběhu dojde k delšímu uzavření bazénu. Zda bude bazén uzavřen po celé čtyři měsíce zatím nevíme,“ vysvětlila Jaroslava Bernhardová, která je pověřena řízením Správy nemovitostí Hradec Králové.

Jedno omezení v bazénu platí už nyní. Kvůli opravě je mimo provoz osušovna před dámskými šatnami, takže návštěvnice se musí nyní spokojit s provizorním řešením v náhradních prostorách ve stejném podlaží. „Tato akce nemá na provoz žádný zásadní vliv,“ potvrdil vedoucí hradeckého plaveckého bazénu Tibor Šereš. Opravu této části areálu si vyžádal její nevyhovující stav. Odborná firma prostory vykachličkuje a vybaví je novými zrcadly i vysoušeči vlasů.

Podle Jaroslavy Bernhardové je dokončení oprav osušovny, které přijdou zhruba na 80 tisíc korun, otázkou několika týdnů. „Hotovo by mělo být do Vánoc. Bude to takový vánoční dárek našim návštěvnicím,“ řekla představitelka Správy nemovitostí.