Charitativního závodu se může zúčastnit i veřejnost, startovné činí 50 korun, trať je nenáročná a měří necelého půl kilometru. „Malé Michalce pomáháme už dlouhodobě. Několik let 
pro ni sbíráme víčka, teď jsme se rozhodli uspořádat i symbolický Běh s Boženkou, jehož výtěžek poputuje buď na speciální vzdělávací pomůcku pro Michalku nebo na neurorehabilitační centrum v Klimkovicích," uvedla zástupkyně ředitele gymnázia Iveta Jalůvková s tím, že s přispěním veřejnosti by se mohlo vybrat kolem 10 tisíc korun.

První běžci odstartují 
od sochy Boženky v osm hodin ráno, o pomyslný startovní výstřel se postará někdejší absolventka gymnázia a Česká miss 2016 Andrea Bezděková.

„Andrejka přislíbila, že dorazí čtvrt hodinky před startem, doveze šerpu a korunku, kterou se pokusíme dát Božence na hlavu a závod odstartujeme," potvrzuje Iveta Jalůvková.

První tři nejlepší běžci, 
v kategorii dívek i chlapců, budou odměněni věcnými cenami. „Půjde o zdravé svačinky, nějaké koláčky 
a také máme připravené pamětní lístečky s žetonky jako odměnu za běh," doplňuje Iveta Jalůvková. Zhruba do 13 hodin budou 465 metrů dlouhý okruh kolem školy běhat jednotlivé třídy za symbolické startovné 20 korun, poté se bude moci až do 16 hodin zapojit i veřejnost za 50 korun. „Může přijít úplně kdokoli, zaběhnout si kolečko a pomoci nemocné Michalce," dodává za organizátory Iveta Jalůvková.

Michaela Zumrová