Přijďte si vyrobit vlastní kaleidoskop, známý také pod názvem krasohled. Výtvarná dílna, každý týden na jiné téma, se koná od 14 do 17 hodin a je určena pro děti od pěti let s doprovodem, který rád pomáhá s vyráběním.

Chystá se: Přijďte předvést svou zdatnost na workoutový závod

Hradecká ZŠ Úprkova pořádá ve středu 29. května odpoledne první ročník workoutového medailového závodu. Žáci, studenti i dospělí, kteří se přihlásí, mohou v soutěži předvést, jak se jim daří shyby, kliky a dipy. Začátek akce je v 16 hodin, Startovné pro děti je dvacet korun, pro studenty a dospělé padesát korun. Soutěž se koná v rámci celoškolní akce Obrázková zahrada, kde budou k vidění výtvarné práce žáků, ekologické dílny či vystoupení školní kapely.

Hradecký týden připravuje…

Už po jedenácté se letos na stovkách míst v celé České republice chystá Noc kostelů: oblíbená akce se tentokrát uskuteční v pátek 24. května. Podívejte se v následujícím vydání vašeho týdeníku na to, kam si můžete zajít u nás v regionu, připomeňte si historii Noci kostelů, odkud k nám tato tradice doputovala a přečtěte si poselství kardinála Dominika Duky. Najdete jej ve středu jako součást vydání Deníku a od čtvrtka pak samostatně na stáncích včetně TV přílohy.