Silnici z Turnova na Harrachov, kterou využívají hlavně dopravci k cestě do Polska a z něj a turisté při cestě do západních Krkonoš, použijí zčásti organizátoři jako parkoviště pro automobily.

Motoristé se musejí podle Jakubičky připravit na to, že od pátečního poledne až do 20:00 v neděli bude na silnici v Malé Skále snížena rychlost na 30 kilometrů v hodině. "Automobily mohou parkovat podélně po obou stranách komunikace tak, aby na každé straně zbyl volný jeden jízdní pruh," dodal Jakubička.

Pořadatelé festivalu Benátská noc očekávají, že v průběhu tří dnů do Malé Skály přijede na 16.000 lidí podobně jako loni. "O lístky v předprodeji je větší zájem než loni," řekl Pavel Mikez z pořadatelské agentury Šimmi. Pro hosty je podle něho připraveno velké záchytné parkoviště na dvou velkých loukách, podél komunikace tak budou stát teprve v případě, že už se na něj nevejdou.

V Malé Skále se letos festival uskuteční už popatnácté. Návštěvníkům podle Mikeze nabídne nejen vystoupení známých i méně známých hudebníků, ale také zábavu v podobě adrenalinových sportů, fotbalového zápasu hvězd a dalších atrakcí. Hrát se bude na třech velkých pódiích a na dvou menších klubových scénách. Pro návštěvníky, kteří si zaplatili vstupné na celou akci, je letos v areálu připraven zdarma plně vybavený kemp s místem pro 800 až 1200 stanů.

V třídenním programu se letos představí řada hvězd.

Hlavním lákadlem pátečního večera je podle Mikeze zpěvačka Anneke van Giersbergen, která se letošním turné loučí se skupinou The Gathering. V sobotu patří k největším hvězdám oblíbená česká kapela Kabát a legenda 70. let Suzi Quatro. Celý program uzavře v neděli stejně jako loni skupina Kryštof.

Leona Vacková