Benefiční večer tradičně spojuje zábavu, příjemný kulturní zážitek, a především dobrý skutek v podobě finanční podpory pro neziskovou organizaci a její sociální a preventivní programy. Výtěžek z akce bude letos použit na Preventivní programy Spirála.

„Každý rok se snažíme lidem zprostředkovat originální a nevšední kulturní zážitek. Letos se o něj postará oceňované hudební duo Kieslowski, jejichž tvorba má sílu spodního proudu pod jezem. Skvělé bude i divadelní vystoupení Cirkus v hlavě aneb bloudění dvou klaunů, kteří se chtěli stát kouzelníky, ale báli se tmy," uvedla Natálie Barcalová, dramaturgyně benefičního večera. V polovině večera je na programu tradiční aukce darovaných uměleckých předmětů a nabídka je letos opravdu pestrá. Dražit se budou obrazy, fotografie, autorské šperky, ale třeba i tetování nebo originální dřevěný motýlek.

„Za zmínku stojí určitě porcelánový šperk od Kristýny Pleskové, přední české šperkařské designérky, dále pak autorská žvýkačková tetování s motivy tradičních cukrárenských výrobků od Šárky Zahálkové, autorský linoryt od Evy Horské či ručně vyřezávaný severský koník od Tomáše Eiba, který ve Skandinávii strávil hodně času, a mohl tak nasát tamní kulturu a přenést ji do svých děl," doplnila Barcalová.

Veškerý výtěžek z benefičního vstupného 250 korun a aukce darovaných uměleckých předmětů organizace věnuje na preventivní programy Spirála, které jsou jedním z důležitých programů této neziskovky.