Nová lávka u Kozlovky na třídě Edvarda Beneše se otevřela letos v dubnu a město ve zvelebování ulice na největším hradeckém sídlišti pokračuje i dál. V červnu začne oprava dvou ocelových lávek, a to u supermarketu Billa a u drogerie Teta. Investice bude stát tři miliony korun bez DPH.

Lávka u Kozlovky se otevřela letos v dubnu:

Lávka na Benešovce je hotová. Do otevření nového nadchodu mezi domy na Benešově třídě v Hradci Králové zbývají už jen dny. | Video: Deník/Stanislav Ďoubal

„Technické služby už mají vybrané zhotovitele na opravu ocelových lávek hned na dvou místech. Konkrétně u supermarketu Billa a v blízkosti drogerie Teta. Práce by mohly být zahájeny v průběhu června a hotovy do tří měsíců“, říká v tiskové zprávě náměstek odpovědný za správu městského majetku Pavel Vrbický.

Vybudovat novou lávku u Kozlovky stálo více než 10,6 milionu korun bez DPH. Před Kozlovkou byla také opravena část vozovky. Město se nyní pustí také do dalších oprav.

Ještě letos by se měla opravit část živičného povrchu vozovky u garáží před panelovými domy č.p. 1541 až 1546. Technické služby pak hledají zpracovatele projektové dokumentace, která bude řešit nejen odstranění chodníku a schodiště mezi domy č.p. 1921/38 a 1546/40, ale i další technické řešení tohoto prostoru. Na samotné práce by mělo dojít příští rok.

Letos se v blízkosti Benešovy třídy také zastíní pískoviště pro děti. A mění se i osvětlení. V průchodu ulice Kejzlarovy a třídy Edvarda Beneše nainstalovali pracovníci technických služeb kompletní nová ledková svítidla, ledkové zdroje se nyní vymění v podhledech na Benešově třídě, kde je příštím roce v plánu výměna celých svítidel.

„Příští rok se dočká oprav také parkoviště před Poliklinikou III a nový povrch dostanou chodníky za některými panelovými domy. Na dětském hřišti mezi ulicemi E. Beneše a Na Potoce dojde k opravě dopadové plochy, renovací projdou také některé lavičky a není vyloučeno, že přibydou i nové,“ doplňuje náměstek Vrbický.

Investice do Benešovky

Technické služby zatím v letošním roce investovaly do plánovaných oprav na Benešově třídě více než 400 tisíc korun včetně DPH. Další desítky tisíc plánují za dílčí opravy utratit do konce roku. V příštím roce zatím počítají s výdaji na zvelebení této lokality ve výši nižších jednotek milionů korun. V letech 2020 až 2023 bylo do oprav na Benešově třídě investováno 7,5 milionů korun nepočítaje běžné výdaje na čištění, zimní údržbu komunikací, standardní údržbu zeleně a městského mobiliáře. Byly také opraveny povrchy vozovek i některých chodníků a přibyla nová zeleň.

S využitím tiskové zprávy

Mohlo by vás zajímat: Mohl být slavný hradecký fotbalista, nyní je vetešník na Benešově třídě

Skvosty mezi veteší? Hitem je porcelán, renesanci zažívá elektronika. | Video: Deník/Stanislav Ďoubal