Stavbaři na opravě střední části Benešovy třídy začali pracovat loni v červnu. „Na východní straně se ještě pracuje na omítkách a elektroinstalaci v objektech garáží, kompletně jsou hotové silnice a chodníky, pouze je nutné dodělat cyklostezky," řekl Jindřich Vedlich, náměstek primátora. Radnice předpokládá, že částečný provoz na východní straně by mohl začít v červnu, od července by měla být celá východní strana funkční. „Na západní straně počítáme, že částečný provoz by mohl začít v září," řekl náměstek.

Stavební práce na Benešově třídě omezily průjezd ulicí i parkování, které je provizorně vyřešené v okolních ulicích. „Kdo nemusí projíždět Benešovou třídou, ať si raději zvolí jinou trasu," řekl Vedlich. Připustil, že imobilní lidé na východní straně nyní mají potíž dostat se do pobočky pošty. „S odborem sociálních věcí si mohou dohodnout osobního asistenta, který jim pomůže nebo mohou využít služeb jiné pošty," řekl Vedlich.

Stávající oprava Benešovy třídy je první z plánovaných pěti etap, stavbaři při ní odstraní komplikovaný systém ramp a schodišť. V centrální části třídy vznikne náměstí s okružní křižovatkou, parkovišti i místy, kde bude možné posedět.

Obě strany ulice navíc spojí zastřešený chodník, jehož centrální pylon se stane novou dominantou.