Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Benešovka se dočkala drobných oprav. Kvůli bezpečnosti

Hradec Králové - Hororová třída. Tak by se podle místních obyvatel dala překřtít třída E. Beneše, která měla být ještě za minulého režimu chloubou města. Dnes však její stav místy připomíná spíš záběry z Černobylu.

20.6.2017
SDÍLEJ:

Benešova třída v Hradci Králové.Foto: Deník

Rozpadlé chodníky a schodiště, poškozená zábradlí, poškozené lávky. Podle některých lidí dokonce nebezpečné.

Město s opravami začalo, nového kabátu se dočkala prostřední část. Na další velké opravy však peníze zatím nejsou. Investovat do oprav toho nejhoršího však Hradec musí.

Benešova třída je komunikační osou Moravského Předměstí. Kdysi měla být chloubou Hradce.

„V současnosti se provádějí opravy vybraných míst na Benešově třídě, opravy a údržby schodišť, podest nebo ramp. A to z důvodu zachování funkčnosti Benešovky a bezpečného pohybu lidí. Plán těchto oprav byl zpracovaný s ohledem na budoucí podobu této lokality, aby se zbytečně neutrácely peníze za něco, co se za pár let bude třeba i bourat.," uvedl mluvčí magistrátu Petr Vinklář.

Obyvatelé této části města a lidé, kteří tu podnikají, se musí připravit na jistá omezení. „Technické služby s projektanty a dodavateli se snaží vše plánovat tak, aby byly komplikace minimální," dodal Vinklář.

Názory Hradečáků:
Markéta Hloušková Kopecká:
„Všude je rozpadající se rezaté cosi, pod nohama drolící se beton, cesty nevedou nikam – najednou jsou uzavřené. Je to ostuda nejen Benešovy třídy, ale celého Salonu republiky."

Jana Fidrová:
„Peníze se neměly investovat do vodotrysků, ale do všech ochozů, aby byly bezpečné. Je to tam opravdu hrozné, jestli náhodou nečekají, až se tam někomu něco stane."

Tento týden technické služby přebraly opravené schodiště u restaurace Kozlovka, rampa u prodejny by měla být zpřístupněná do konce června.

Na konci května zastupitelé uvolnili deset milionů na další opravy, v tuto chvíli probíhá výběrové řízení na dodavatele.

Opravovat se bude lávka za restaurací Kozlovka, další schodiště a lávky na obou stranách Benešovy třídy nedaleko křižovatky u polikliniky, a ochozy a zastřešení v části blíže k poliklinice. Práce by měly začít během prázdnin a skončit do konce letošního roku.

Zastupitelé v dubnu schválili vytvoření účelové rezervy na pokračování revitalizace Benešovy třídy a z loňského hospodaření města do tohoto „fondu" vložili 50 milionů korun. Jinak řečeno – na opravy budou k nelibosti mnoha místních šetřit. Uvedená suma by se takto blokovala pravidelně každý rok, a pokud na to bude, tak by mohla být i vyšší. Celkem se rozpočet na kompletní opravu této části Hradce odhaduje na zhruba 900 milionů. „Město tak spoří na další větší etapu v řádu stamilionů, mezitím připravuje vše pro zahájení územního a stavebního řízení a jedná s majiteli domů, od kterých potřebuje souhlas s projektem," dodal Vinklář.

Autor: Barbora Zemanová

20.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tip liga - Ilustrační snímek.

Tip liga: Lídr vyhořel, na paty už mu šlape Cílek

Pohřeb Adolfa Klepše
8

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Z dodávky si udělali autobus

Hradec Králové - Policisté odhalili další přeplněnou dodávku, ve které "cestovalo" 26 pasažérů.

„Náš nejhorší výkon podzimu. Málo snahy a srdíčka,“ řekl Bíl

Hradec Králové - Fotbalová I. B třída má za sebou další díl. Co přinesl z pohledu okresních týmů?

Magistrát vydá „rychlé“ občanky na počkání a zdarma

Hradec Králové - Volby jsou za rohem. Pokud volič zjistí, že jeho občanský průkaz nebo pas už pozbyl platnosti, úředníci hradeckého magistrátu jsou mu připraveni vydat takzvaný rychlý občanský průkaz.

Agresivita, karty - to je recept Olympie

Hradec Králové - Měli být za otloukánky druhé ligy, odsouzencem k sestupu. Žijí vlastně ve vyhnanství, na neútulném Strahově, mají tým plný mladých a neznámých fotbalistů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení