„Tři různé ateliéry architektů představí radě města své projekty formou prezentace. Jestli padne verdikt, který návrh doporučíme zastupitelům ke schválení, to zatím netuším,“ řekl hradecký primátor Otakar Divíšek.

Zatímco jeden tým podle primátora navrhuje zastavět střední část ulice parkovacími a obytnými domy, druhý projekt upřednostňuje zeleň. Třetí uchazeč prý věnuje velkou pozornost barevné úpravě fasád domů. Zajímavostí jednoho z návrhů jsou dva vysoké domy, hradecká Dvojčata, která by měla třídu uzavírat na místě současného podchodu nazývaného „vajíčko“.

„Jedno mají týmy společné. Uvažují o odstranění rezavějících ramp, aby obchody byly přístupné přímo z ulice,“ dodal primátor Divíšek. Zda a jak městská rada rozhodne, se dočtete ve středu 16. května v Deníku.

Problematice rekonstrukce Benešovy třídy se budeme věnovat také na akci Den s Deníkem, která se uskuteční v pondělí před ZŠ Mandysova. Kromě besedy s vedením města a architekty vám představíme jednotlivé projekty a navíc můžete vyhrát nový vůz Škoda Fabia či předplatné Deníku!