Diametrálně odlišný návrh na přeměnu třídy Edvarda Beneše představil v úterý novinářům na tiskové konferenci Atelier Zídka - Plocek - Misík.

„Benešova třída je urbanistický omyl, který neodpovídá lidskému měřítku. Proto navrhujeme zastavět střední část pětipodlažními domy. I tak ale na každé straně zůstane místo, jako je na třídě Karla IV. v centru města,“ uvedl architekt Karel Plocek.

Uprostřed nové zástavby povede pěší zóna s několika malými náměstími a vodními díly. V objektech by mělo vzniknout 400 bytů, přízemí budov obsadí obchody i restaurace.

„Zvýšil by se také počet míst pro automobily. Na obou koncích třídy máme parkovací domy, další stání by byla pod všemi domy a podél zúžených komunikací,“ řekl Karel Plocek.

Dominantou třídy se mohou stát dva spojené třiadvacetipatrové domy vysoké 65 metrů. Rekonstrukce by si vyžádala 3,75 miliardy korun.
„Zhruba šest set milionů korun by investovalo město do infrastruktury a podzemních stání mimo novou zástavbu. Další peníze by přidali developeři při výstavbě nových bytových domů,“ dodal architekt Martin Misík.