V červnu provedené opatření, které umožnilo parkování v levém jízdním pruhu po celé délce Benešovy třídy ve směru od centra města, se osvědčilo. „Je tam plno. Menší problémy jsou jen s tím, že někteří řidiči nerespektují vzdálenost od přechodu,“ prohlásil dopravní inženýr hradecké policie Lubomír Šitina.

Hlavní cíl, kterým bylo řešení kritické situace pod rampami, kde auta stojící v křižovatkách i na chodnících bránila průjezdu vozidel záchranného systému, splnilo.

„Tento týden jsme navrhli, aby se podobná úprava udělala i na druhé straně Benešovy třídy,“ uvedl policista. Mělo by tady, stejně jako v prvním případě, vzniknout šest desítek parkovacích stání.

Postupně se dokončuje také proměna křižovatky Vajíčko na konci Benešovy třídy v klasický kruhový objezd. Po instalaci svislého dopravního značení a ostrůvků by měla být v polovině září k vidění v konečné podobě.

Také v tomto případě opatření podle autora splnilo účel a zůstane v platnosti natrvalo. Vozidla jedoucí od Hvězdy a odbočující vlevo na Benešovu třídu se v křižovatce dříve často střetávala z auty jedoucími od „Benešovky“. Tomu je konec. Podle policie se zvýšila propustnost křižovatky, auta místem projíždějí plynule a nebyla zatím hlášena žádná nehoda.

Některým řidičům se však úprava Vajíčka nezamlouvá. „Teď mi to tam připadá hodně nepřehledné,“ řekla například Soňa Macháčková. Autor změny Lubomír Šitina je přesvědčen o opaku. „Lidé si musí zvyknout, kvůli tomu je tam zatím snížená rychlost jízdy na třicet kilometrů. Je to okružní křižovatka, takže vjíždím–li do křižovatky, podívám se vlevo, a pak už jsem na hlavní,“ nevidí problém Lubomír Šitina.