„Není to návrh na regeneraci třídy, ale sadové úpravy. Jediné zlepšení je, že místo asfaltu bude spálená tráva,“ řekl architekt Karel Plocek.
Cena za rekonstrukci, kterou firma stanovila na 475 milionů bez DPH, je prý podhodnocená. „Cena jen za infrastrukturu a další přípravu, která by byla u všech studií stejná, je kolem 600 milionů,“ tvrdí hradecký architekt.

Zpochybnil například také počet parkovacích míst, který by se měl zvýšit o 900. „To by znamenalo, že po celé délce rekonstruované části ulice by musely být tři řady stání, a to je nereálné,“ dodal Karel Plocek.

Projektant Pavel Zadrobílek z ateliéru Žárovka architekti výtky tvrdě odmítá. „Neunesl tíhu prohry. Nikdo nás netlačil kvůli nějakým úpravám ceny. Odborný odhad nákladů dělal autorizovaný rozpočtář,“ řekl architekt Zadrobílek.

Také počet parkovacích míst prý firma spočítala přesně. „Našli jsme úspory přeorganizováním a rozšířením garážových stání v suterénu, zmenšením nákladních ramp pro obchody a rozšířením stání na zbytečné přístřešky,“ dodal Pavel Zadrobílek.

Všechny návrhy bude ještě posuzovat komise architektů města a v úterý zastupitelé.

Fotogalerie doporučeného návrhu