Víkendové akce se zúčastnila desítka lidí a hlavní pořadatel plánuje další.Konání závodu však bylo ohroženo probíhajícím mysliveckým honem. Hlavní organizátor ale po domluvě s místními myslivci vše připravil tak, aby závod proběhl bezpečně. První ročník tak i přes nečekaný posun času konání přilákal malé i velké závodníky, kteří si mohli vybrat ze dvou tras na deset a čtyři kilometry.

„Přibližně před pěti lety jsme s manželkou, bratrem a kamarády pořádali závod na horských kolech. Ten jsme chtěli opakovat, ale už se nám to nepovedlo zrealizovat a náš cykloklub se rozpadl. Postupem času jsem se přeorientoval ze závodění na horských kolech na terénní triatlon, který mi na zorganizování zabere vždycky spoustu času. I z toho důvodu se konal běžecký závod až teď. Mám v plánu zorganizovat i triatlon, ale to je hudba budoucnosti,“ vysvětluje iniciativu vzniku závodu pořadatel pan Macák.

Ilustrační foto.
Podvodníci lákají lidi na kryptoměny

Sám hlavní organizátor má na trase závodu a v okolí Nového Bydžova naběhané desítky kilometrů. V plánu jsou například další dva běžecké závody. „Rád běhám v lese, a v Prasku je vynikající terén, tak jsem se chtěl podělit s ostatními a vymyslel tento závod. Nikdo nás v tom nepodporuje ani města jsem se neptal. Snad v příštích ročnících,“ dodává k závodu jeho iniciátor.