V květnu lidé uvidí deset představení„Nápad oživit staré město o nějakou atrakci vznikl vloni v létě. Obrátilo se na mě občanské sdružení Poco a poco animato a vzniklo chodivé představení. Začalo dole, prošlo celou věží a skončilo opět dole,“ seznámila nás se začátky autorka scénáře a režisérka Ema Zámečníková. Představení je poskládané z několika historických faktů a všeho, co se kolem hradecké dominanty, Bílé věže, odehrávalo.

Kromě příběhu stavitele věže, který se v Hradci oženil, ale manželství se mu moc nepovedlo, to je například pověst o polednici, která údajně žila v kleci u hodinového stroje a zlobivé děti vrhala z ochozu dolů. Dalším příběhem je poprava služky neprávem obviněné z krádeže prstenu, který vzala kafka.

„Všechno jsem sesadila do příběhů a za čtrnáct dní jsme to nastudovali. Zájem návštěvníků byl veliký, tak budeme letos pokračovat. Příběh jsme ponechali, ale aby se zčitelnil, tak jsme jej vložili hlavně do úst kramářky, která zpívá kramářskou píseň, všechno komentuje a vypráví návštěvníkům něco o Bílé věži,“ dodala Ema Zámečníková.

První dvě představení se za velkého zájmu veřejnosti uskutečnila v sobotu večer. Další budou na programu 10., 17., 18., 24. a 25. května, vždy od 18 a od 20 hodin.