„Církev investuje své prostředky proto, aby z výnosů mohla financovat svoji činnost a byla v budoucnu nezávislá na státu,“ uvedlo biskupství na svém webu.

Biskupství vstoupilo do společného podniku s developerskou společností Karlín Group. Společně postaví budovu, v níž bude 70 převážně větších bytů, kanceláře, provozovny a prodejny.

Stavba nového domu, který bude stát v proluce mezi domy v Křižíkově ulici, by mohla být zahájena na přelomu roku a s jejím dokončením se počítá v roce 2020. „Celkové investiční náklady projektu, který zahrnuje přibližně 12 000 metrů čtverečních v nadzemních podlažích a tři podlaží v podzemí, budou kolem 670 milionů korun,“ informovali zástupci Karlín Group.

Jednání o investici trvalo několik měsíců. Biskupství sdělilo, že se jej zúčastnilo s početným týmem včetně externích odborníků. Zástupci biskupství uvedli, že projekt vhodně doplňuje jeho další investiční záměry.

Nová multifunkční budova v Karlíně je dílem slovinského architektonického studia Bevk Perović Arhitekti.

„Investiční plán je založen na prodeji všech prostor konečným majitelům, a to včetně kanceláří a provozoven,“ uvedl developer.