Za dvě stě korun tak návštěvníci přecházet mezi akcemi, které se uskuteční na královéhradeckém letišti a přilehlém autodromu. Mezi automobilovým a leteckým program bude zájemce převážet turistický vláček. Zlatým hřebem bude souboj dvou vrtulníků a dvou závodních vozů.

„V pátek se uskuteční část pro odborníky, kdy budeme trénovat například spolupráci při lavinách a nouzové postupy. Zároveň ale bude letiště otevřené i pro veřejnost. Máme připravený program pro děti ze základních i středních škol," vysvětlil Daniel Tuček, organizátor Helicoptershow.

V sobotu se nejdříve dopoledne předvedou sportovní, okruhové i rally vozy. Chybět nebudou ani formule nebo historické automobily.

Jízda ve speciálu

„Diváky neláká statická ukázka. Pro vůz je přirozené, že jede a z toho vycházíme. Lidé se tak budou moci svézt  například na vznášedlech nebo i závodních speciálech. To je největší a revoluční změna. Vyzkoušet takový vůz je poměrně problematické a drahé. Částka za kilometr vychází na čtyři až pět tisíc korun, na Rally show bude cena příznivější," dodal Karel Pohner za organizátory Rally show a Autosalon show.

Z řad veteránů se představí například Tatra T2-603 B6 z roku 1967, která má nevyčíslitelnou hodnotu. Na světě totiž existují už jen dva kusy. Chybět nebudou ani Tatry z Rally Dakar, vyzkoušet si lidé budou moci bagrování, simulátor obrácení auta na střechu nebo opilé brýle, kdy budou chodit mezi kužely.

Ve třináct hodin se program přesune na letiště, který zahájí let minimálně patnácti strojů. „Vracíme se ke kořenům, kdy byla Helicoptershow spojena se záchrannými akcemi. Návštěvníci se tak mohou těšit na hromadné nehody, ukázky ultralehkých, turbínových i vojenských vrtulníků nebo například na  hašení požáru letadlem i vrtulníkem," dodal Tuček.

Policie si jako doprovodný program připravila ukázky výcviku pořádkové jednotky, zadržení pachatele nebo zákrok v davu. Řidiči si prohlédnout policejní vozy.

Volba Miss

Po třetí hodině se diváci přesunou opět na okruh. Volit se zde bude Miss Autosport a Miss Team. Všechny účastnice budou mít k dispozici vlastní vyhřívaný bazén. Utkají se například v řízení auta a vznášedla, bagrování nebo v rychlosti výměny kol. Večer je pak připravena afterparty s obrazovkou pro hokejové fanoušky.