Na svém jednání měli řešit prodloužení smlouvy s Mountfieldem o dalších šest let.

Nakonec se ale boj o smlouvu i miliony přesouvá na pozdější termín. Nejspíše na květen. „Stále smlouvu ladíme. V pondělí máme schůzku s panem Schönem. Body, na kterých se domluvíme, by tak nemohli zastupitelé dostat včas,“ vysvětlil posun projednávání primátor města Zdeněk Fink.

Zastupitelé totiž musejí dostat všechny potřebné dokumenty minimálně deset dní před jednáním. Posunutí jednání však není pro klub fatální. „Ta stávající vyprší příští rok. Nicméně se už blížíme konečné podobě smlouvy,“ dodal náměstek primátora Milan Jaroš a zároveň vyvrátil i fámy, které kolem pokračování Mountfieldu mezi fanoušky kolují. Například, že by firma přesídlila do „Jágrova“ Kladna. „Obě strany mají nadále enormní zájem ve spolupráci pokračovat,“ dodal Milan Jaroš.

Nová smlouva vzniká na půdorysu té současné, kde ve stomilionovém rozpočtu dává hradecká radnice necelých 14 milionů korun a 21 milionů jde ze strany Mountfieldu. Teď má dát Hradec o sedm milionů více. „Současnou sumu chceme navýšit na 21 milionů korun, které by měly pokrýt sportovní činnost klubu,“ uvedl nedávno zástupce města v klubu Martin Soukup.