Rovných 86 vteřin trvalo letošní přivítání Nového roku na hradeckém Velkém náměstí. Většina veřejnosti to brala za urážku a velkou blamáž města, které za ohňovou show zaplatilo 50 tisíc korun. V porovnání s nabízenou čočkovou polévkou, punčem a čajem to však byla částka takřka o polovinu menší (za novoroční menu utratila letos radnice 86 tisíc korun).

Ředitel kulturní a vzdělávací společnosti Adalbertinum Miroslav Franc dal kvůli zpackanému programu dokonce svoji funkci k dispozici. Nakonec je však jeho podpis i pod následujícím novoročním menu. To by už podle vedení města neměla „spolknout" čočková polévka. „Rozpočet ohňostroje je více než dvojnásobný. Přijde na 120 tisíc korun. Délka ohňové show má být 9,15 minut," uvedla náměstkyně hradeckého primátora Aneta Maclová s dodatkem, že návštěvníci Velkého náměstí nepřijdou ani o oblíbenou a v letošním roce kritizovanou nabídkou čočkové polévky, čaje a punče.

Novoroční menu přijde hradeckou radnici na 61 tisíc korun. Pro primátora města Zdeňka Finka je však tato cena nepřijatelná a osobně by tuto kratochvíli zrušil. „Jsem proti tomu, aby se polévka vůbec vařila. Cena 61 tisíc za menu, tedy i s čajem a punčem, je podle mě předražená," nechal se slyšet první muž radnice.

Novoroční ohňostroj nad Hradcem Králové.Zdroj: DENÍK/Ondřej LitteraPrvní den spolu
                  2016 / 2017
Ohňostroj: 50 tis. / 120 tis.
                  2 min. / 9,15 min.
Menu:         86 tis. / 61 tis.