Vzhledem k pracovním povinnostem tatínků odjížděl tým TRCA působící při DDM v Třebechovicích pod Orebem (kroužek RC Auta) později než obvykle. Stejně však dojel na místo mezi prvními, i když v době, kdy se již na nové dráze trénovalo.

Třebechovičtí vyměnili gumové pneu za mechové a začali trénovat také. Později dorazil i Libor Prchal z Prachatic a jejich konkurent v Grand Prix a v Českém poháru Jiří Vaněk z Vysokého Mýta. Po tréninku se šlo spát.

Den nato začal vlastní závod. Vzhledem k hezkému počasí dorazilo méně závodníků než obvykle, ale i tak se zápolilo z plných sil.

Jak vypadalo umístění třebechovických závodníků?

Rozjížďky

Kategorie Kamion, Truck: 2. Petr Sibeke, 3. Jakub Blecha; Stock28: 2. Petr Sibeke, 3. Jakub Blecha; Expert24: TRCA bez účasti; Open28: 4. Jakub Blecha.

Opět se soupeřilo s vozidly různých kategorií a staveb podvozků, a tak závodnímu poli vévodily speciály Libora Prchala, Luďka Aschenbrennera a Jiřího Vaňka. Hlavní závod se jel na čtyři finálové jízdy po šesti minutách, přičemž následně se jedna nejhorší jízda škrtala.

Jak to zamíchalo pořadím?

Hlavní závod

Kategorie Kamion, Truck: 2. Petr Sibeke 111 kol, 3. Jakub Blecha 105 kol (ztráta na 2. místo 6 kol; poznámka: oproti minulému závodu se Blechův truck převracel a koulel, a tak do pořadí skoro nezasáhl); Stock28: 2. Petr Sibeke 117 kol (ztráta na 1. místo 6 kol), 3. Jakub Blecha 116 kol (ztráta na 2. místo 1 kolo, na vítěze 7 kol); Expert24: TRCA bez účasti; Open28: 4. Jakub Blecha 110 kol (ztráta na 3. místo 12 kol, na vítěze 24 kol).

I tentokrát členové z Třebechovic pod Orebem odjížděli domů již po závodech.

A jak vypadá průběžné pořadí Třebechovických po čtyřech ukončených závodech ALSracingu?

Sibeke zatím vede

Kategorie Kamion, Truck: 2. Jakub Blecha 138 bodů, 3. Petr Sibeke 134 bodů; Stock28: 1. Petr Sibeke 184 bodů, 3. Jakub Blecha 164 bodů; Expert24: TRCA bez účasti; Open28: 4. Jakub Blecha 148 bodů.

Již v neděli 16. března se pojede poslední pátý závod Grand Prix Mini-Z Cupu v Třebechovicích pod Orebem.

Aleš Blecha, TRCA