První závod se konal v prostorách tělocvičny DDM Třebechovice pod Orebem, kam byla přemístěna nejen klubová RCP dráha, ale i další dráha přivezená z Vysokého Mýta společně s doplňujícími prvky. Jejich plocha zabrala doslova celou tělocvičnu.

Část dráhy z Třebechovic se nejprve dokonale omyla od prachu a nečistot, zbytek dráhy zabral další ráno. Akce se zúčastnili i závodníci z Klatov a okolí, kteří vyrazili na cestu již o den dříve odpoledne. K přespání využili tělocvičnu JUDO. Času bylo dost, a tak došlo i na přátelské posezení s výměnou zkušeností a rad s nastavením autíček.

Protože se jednalo o první závod, bylo rozhodující i sestavení závodních skupin v jednotlivých kategoriích. Oproti loňskému ročníku byla kategorie Papas zrušena a nahrazena kategorií Truck. Rozvržení pro všechny kategorie bylo nakonec shodné: jely se dvě rozjížďky na 5 minut a tři finálové jízdy v délce 7 minut. Z rozjížděk se počítal nejlepší výsledek, ve finálových jízdách součet dvou nejlepších výsledků. Kategorie Standart čítala 15 závodníků, Open 10 jezdců a Truck 8 účastníků.

Po registraci a zaplacení startovného se rozjela první rozjížďka. Ve vzduchu se vznášel bojovný duch závodníků a k uším přihlížejících občas doléhaly temné kletby techniků, kteří se zarputile snažili o co nejlepší vyladění aut. Z pohledu organizace vše proběhlo podle plánu, čas byl i na oběd – donesené pizzy z přilehlé pizzerie.

Třebechovický Jakub Blecha zůstal do finálových jízd ve všech kategoriích ve skupině A, Petr Sibeke s Filipem Senkem ve skupině B a Pavel Blažek s Radkem Šajnem ve skupině C.

Výsledky finálových jízd a celkové pořadí závodníků – Jakub Blecha – kategorie Standart – 2. místo celkově a 2. v kat. Junior+, kategorie Open – 1. místo celkově a 1. v kat. Junior+, kategorie Truck – 1. místo celkově a 1. v kat. Junior+. Petr Sibeke – kategorie Standart – 7. místo celkově a 1. v kat. Junior-, kategorie Open – 5. místo celkově a 1. v kat. Junior-, kategorie Truck – 5. místo celkově a 1. v kat. Junior-. Filip Senko – kategorie Standart – 8. místo celkově a 4. v kat. Junior+, kategorie Open – 9. místo celkově a 4. v kat. Junior+. Pavel Blažek – kategorie Standart – 11. místo celkově a 2. v kat. Junior-, kategorie Open – 11. místo celkově a 2. v kat. Junior-. Radek Šajn – kategorie Standart – 14. místo celkově a 4. v kat. Junior-.

Další závody autíček Mini-Z se konaly o uplynulém víkendu – v sobotu v Praze na koberci a o den později v Českých Heřmanicích na RCP povrchu.

Aleš Blecha