Vzhledem k tomu, že se červencový závod v Solnici nekonal z důvodu zatopení trati vodou a blátem (poté byla trať uklizena a umyta), byl pozměněn její tvar. Na závody se zástupci kroužku RC Auta při DDM Třebechovice pod Orebem (TRCA) těšili natolik, že odjeli již den předem odpoledne a zakempovali vedle dráhy. Na místě bylo zajištěno občerstvení a zábava, probíraly se zážitky z mistrovství světa v Praze.

Bohužel v noci začalo pršet. Děti spaly ve stanu, tatínkové pod širákem – pod přístřeškem. Vzhledem k tomu, že pršelo i další den ráno, bylo vedením závodu rozhodnuto, že se vše přestěhuje do Rychnova nad Kněžnou – Habrové. A tak vše mokré zabalili do auta a odjeli. Kategorie Formule měla tentokrát 8 závodníků, Hobby jen 5 účastníků (mladších i starších), Stock 7 závodníků a Truck 4 jezdce.

Účast za klub TRCA měli jako obvykle Jakub Blecha (kategorie Hobby a Stock) a Petr Sibeke (kategorie Stock).

Ve finálových jízdách dojel Jakub Blecha v kategorii Hobby pouze dvě jízdy (stylem start – cíl) a skončil na prvním bodovaném místě. V kategorii Stock měli Blecha i Petr Sibeke před sebou tři silné protivníky (Milana Wolfa, Martina Šponara a Petra Grofa), které museli předjet. Ale to se nepodařilo, a tak Blecha obsadil bramborovou (čtvrtou) příčku ve své kategorii, díky čemuž získal další cenné body do celkového hodnocení. Sibeke skončil na celkovém pátém místě.

Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů, dále pak balení technického zázemí.

Aleš Blecha