Nyní to vypadá, že by na ni mohlo dojít, tedy alespoň na vytvoření projektové dokumentace. Potvrdil to náměstek primátora Jindřich Vedlich. „Alespoň pak budeme moci začít hned, jak budou finance zahrnuté v rozpočtu," doufá. Rekonstrukce si podle odhadů vyžádá asi 20 milionů korun. Ty v současné době
v rozpočtu nejsou.

V Ostudách byla Hvězda druhá
V loňském roce jsme uspořádali anketu, kdy jste vy, čtenáři, volili nejhezčí a nejošklivější místa ve městě. Areál Hvězda se umístil 
v kategorii Ostudy města na druhé příčce hned za Benešovou třídou. Ta v současné době prochází rekonstrukcí a Hvězdě se snad také blýská na lepší časy.

Fontánky, herní prvky pro děti, lavičky. Tak by si prostředí na Hvězdě představovala komise místní samosprávy, která má rekonstrukci jako svou prioritu. „Chceme, aby se opravily podhledy, aby se projekt zabýval řešením schodišť v areálu, zeleně, městského tržiště a umístěním laviček a bezpečnostních stojanů na kola," konstatuje  místopředseda Petr Neckař.

„Hvězda generální opravu potřebuje," souhlasí i Martin Soukup, náměstek primátora. Město se v minulosti zbavilo výdělečných nebytových prostor na Hvězdě, ty mají nyní své vlastníky a radnici zůstala jen starost o veškerá schodiště, chodníky a jednotlivá prostranství. Areál je teď v dezolátním stavu.

O opravách se mluví  nejméně dva roky. Už tehdy se hovořilo o projektové dokumentaci. „Požádali jsme magistrát, aby zpracoval projektovou dokumentaci. S ní bychom měli být v nejbližších dnech seznámeni," uvedl už tehdy Jaroslav Groh, předseda komise místní samosprávy.