To vše nabídne již šestnáctý ročník Helicopter Show a desáté pokračování Rally Show. Obě akce se společně uskuteční 12. a 13. května na letišti v Hradci Králové. Páteční program Helicopter Show je tradičně připraven pro odbornou veřejnost a školy.

Sobotní program, který začíná od 9 hodin, je určen pro širokou veřejnost a představí se na něm 30 vrtulníků a stovka letadel.

Lístky a parkování
Vstup na akci stojí 250 korun. Děti do 150 cm a lidé s průkazem ZTP mají vstup zdarma. Zdarma je také parkování, které je pro diváky zajištěno v areálu letiště.

Hlavní letový program Helicopter Show začne od 13 hodin. Rally Show nastartuje návštěvníky už od rána, kdy se hned v úvodu předvedou historické vozy a legendy motosportu. Program vrtulníkové části zahájí průlet skupiny vrtulníků společně s letouny Cessna Grand Caravan. Nebude chybět ani divácky oblíbená hromadná nehoda se zásahem všech složek IZS. „Do nehody se na motorce připlete Karel Abraham," uvedl organizátor Helicopter Show Daniel Tuček s dodatkem, že lidé se mohou těšit i na letovou ukázku účastníka Red Bull Air Race Petra Kopfsteina.

„Také tu bude pokus o ustavující světový rekord, kdy jeden pilot vystřídá za jednadvacet minut sedm vrtulníků, se kterými provede různé akrobatické prvky," uvedl Daniel Tuček. V rámci Rally Show si přijdou na své ti, kteří nikdy neseděli v závodním speciálu. „Pro zájemce bude připravena zkušební jízda ve většině modelů po okruhu nebo po offroadové dráze," uvedl organizátor Rally Show Karel Pohner.

Součástí sobotního programu bude i volba Miss Autosport.