Od pátku do nedělního večera profesionální hasiči z Trutnova, Dvora Králové a Vrchlabí i dobrovolní z Mostku, Bílé Třemešné, Špindlerova Mlýna, Dubence nebo Trutnova-Horního Starého Města vyjížděli k více než desítce případů způsobených deštěm a silným větrem. Většinou se jednalo o odstraňování spadlých stromů na vozovku (Špindlerův Mlýn, Souvrať, Bílá Třemešná, Dvůr Králové, Horní Brusnice). V Bílé Třemešné dobrovolní hasiči navíc odstraňovali kmen stromu, který spadl na osobní automobil, ke zranění naštěstí nedošlo. Odčerpat vodu ze sklepů bylo třeba v ulici Rudolfa Frimla v Trutnově, Dubenci nebo ve Dvoře Králové.

V neděli krátce před půl sedmou dokonce jeden ze stromů spadl u železničního přejezdu ve směru na Poklad do kolejiště a najel do něj osobní vlak. Ani tady však nebylo potřeba zásahu zdravotníků. Na místě zasahovali drážní hasiči z Hradce Králové a dobrovolní z Bílé Třemešné. Jednotky dále odstraňovaly spadlé stromy do kolejiště v obou směrech od přejezdu. Vlak, který byl na cestě z Jaroměře do Liberce, měl díky tomu přibližně hodinové zpoždění.

Trutnovští profesionální hasiči spolu s dobrovolnými z Horního Starého Města byli pak krátce před sedmou večer přivoláni do Volanova, kde po úderu blesku začal hořet televizor. Požár se však povedlo uhasit ještě před příjezdem jednotek. Škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun.

Nepříznivé počasí se podepsalo také na řadě kulturních akcí, které se konaly v regionu. Páteční koncert ve Dvoře Králové, který se konal na Tyršově koupališti, musel být o více než hodinu odložen. Silný vítr hrozil poškozením aparatury a pódia. Technici nakonec zmenšili výšku pódia na polovinu, aby lépe odolávalo náporu větru a prudkého deště. Po uklidnění počasí se koncert přece jen uskutečnil.

S přívalem vody se museli potýkat také účastníci trutnovského Obscene Extreme festu na Bojišti nebo diváci na Hajnickém country potlachu.

Také na tento týden hlásí meteorologové přeháňky, které by ale už neměly dosahovat víkendových extrémních hodnot.