Čestným občanem byl jmenován hejtman Pavel Bradík a ten společně s každým kdo chtěl zasadil na paměť význačné události lipku. „Vybrali dobré místo. Až vyroste tak bude dětem tady na hřišti poskytovat stín a připomínat jim dnešek,“ uvedl jeden z místních občanů. Těch se zde shromáždila stovka příjemné počasí přilákalo i mnohé přespolní. Zrekonstruovaná budova obecního úřadu poskytla prostor pro výstavu o historii obce a připomněla význačné rodáky. Večerní koncert dechových nástrojů s doprovodem varhan si v kostele sv. Bartoloměje, který se pyšní nejen skvělou akustikou, ale i druhým místem ve stáří architektonických památek na Jičínsku, vyslechlo několik desítek lidí. Organizátoři nezapomněli ani na ohňostroj.

Druhý den po mši v kostele byla otevřena naučná stezka. Odpoledne, které dostalo název Starověk a středověk na Bradech, se pak neslo ve znamení kulturních představení a soutěží. Po ukázkách historického šermu a hasičské přehlídce byl připraven jazzový koncert. Oslavy zakončila večerní zábava na novém hřišti.

Brada měla tedy skutečně co slavit. Kromě své dlouhé existence byla důvodem i úspěšná rekonstrukce budovy obecního úřadu a části silnice, nový vodojem a kanalizace, moderní hřiště s umělou trávou nebo kříž na kopci, opravený speciálně k této příležitosti.

Obec Brada – Rybníček, kde v současnosti žije na sto stálých obyvatel, se tak stala atraktivnějším místem k životu a očekává příbytek dalších spoluobčanů.