Na neformální pracovní setkání tentokrát hejtman Bradík pozval zástupce tamních samospráv do malebného údolí v Pekle u Nového Města nad Metují.

Kolo použili krajští radní již při cestách za starosty po Trutnovsku, Jičínsku, či Hradecku. „Před dvěma lety jsme na bicyklech navštívili některé radnice v Českém ráji, vloni jsme projeli Úpicko a letos máme za sebou trasu z Hradce Králové na Kuks. Proto naše cesta nyní vede přirozeně do horské části Rychnovska a na Náchodsko. Cykloturistiku považujeme za jeden z přitažlivých způsobů poznávání Královéhradeckého kraje,“ uvedl královéhradecký hejtman Bradík.

Celkem najedou krajští radní v sedlech kol mezi Šerlichem a Hronovem 45 kilometrů. Peloton členů krajské rady spolu s některými místními starosty pojede ze Šerlichu do Pekla přes Olešnici v Orlických horách. Odtud pak radní pojedou po nové cyklostezce do Náchoda, ze kterého pak vyratí do Hronova. V Náchodě cyklisté navštíví Lázně Běloves a zúčastní se jednání nad vznikající koncepcí cyklodopravy v Královéhradeckém kraji.

„Chceme popsat aktuální stav sítě cyklistických tras a cyklostezek v kraji a navrhnout krátkodobá i dlouhodobá řešení, která by měla vést k rozvoji cyklodopravy a cykloturistiky. Tato jednání začala minulý týden a proběhnou postupně ve všech okresních městech,“ uvedl Pavel Mucha z Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

V loňském roce kraj přispěl na výstavbu či rekonstrukce cyklostezek v kraji přes 6 milionů korun. Mezi tyto akce patřila například stavba stezky u Chotěvic, Lánova nebo v Hostinném, kam kraj přispěl přes jeden milion korun.

Na výstavbu či opravy cyklostezek, značení cyklotras nebo zřízení různých odpočívadel pro cyklisty přispěl Královéhradecký kraj z grantů, programu obnovy venkova či přímo od roku 2006 přes 19 milionů korun. Další finance kraj poskytl na provoz a propagaci cyklobusů – loni to byly téměř dva miliony, letos přidělil dotace za asi tři a půl milionu korun.