Jejich návrh, aby se pozemky, na kterých mají velké haly stát, proměnily na půdu určenou pro bytovou výstavbu, zastupitelé smetli ze stolu.

„Dávat bytovky mezi železniční trať a průmyslový areál je urbanistický nesmysl. Chápu to jako protitah lidí. Měli bychom se ale soustředit na záměr té firmy.

Pokud řekneme ne, odejde zajímavý investor. Když jim stavbu povolíme, tak budeme mít odpor lidí v té lokalitě. Každý zastupitel by si měl srovnat argumenty, a pak se rozhodnout,“ uvedl náměstek primátora Josef Malíř.

Částečný neúspěch obyvatele Březhradu příliš nemrzí. Vzápětí totiž podali další návrh na změnu územního plánu, podle kterého by se na pozemku mohly objevit stavby umožňující poskytování služeb a drobné výroby.

„Nechceme soukromého majitele pozemků ožebračit. Nejsme proti výstavbě. Když to budou nízké objekty se službami, které tu chybí, tak budeme pro. Ale nesmí mít vliv na životní prostředí. Nechceme, aby nám tu otrávili vodu. A to nemluvím o hluku a prachu,“ řekla Dana Pavlíčková z Březhradu.

Investor se po protestech lidí rozhodl, že plánovaný areál zmenší. Mezi vysokou halu a bytové domy hodlá vysázet stromy. Zastupitelé zatím o novém návrhu nejednali.

„Je to nesmysl. Jsou tu všude písky. A pokud sem dají malé stromky, tak budeme čekat třicet let. Navíc na ochranu domů za tratí asi zapomněli,“ dodala Pavlíčková.