Okružní křižovatka na Brněnské třídě se o víkendu stane postrachem motoristů. V kolonách tady možná stráví dlouhé minuty.
Na vině budou pokračující opravy vjezdů do křižovatky, které odborná firma zahájí v pátek večer. Do křižovatky bude vjezd z každého směru možný jen z jediného jízdního pruhu, přičemž za běžného provozu jsou řidičům k dispozici dva nebo tři pruhy.

Počítá se i se zúžením jízdních pruhů a omezením rychlosti na 30 kilometrů v hodině.

Na Brněnskou třídu se řidiči z kruhového objezdu navíc dostanou jen jízdou v protisměru. Od pátečního večera do pondělního časného rána je totiž v plánu oprava pravé poloviny vozovky až po křižovatku u Futura. Provoz bude proto veden obousměrně po levé části vozovky.

„Z důvodu zajištění průjezdnosti křižovatky Brněnská a Jana Masaryka bude omezen provoz vozidel v ulici Jana Masaryka ve směru jízdy k ulici Brněnská. Dojde zde navíc k vypnutí světelné dopravní signalizace,“ uvedl Lubomír Šitina z dopravního inspektorátu hradecké policie. Víkendové dopravní omezení na křížení II. silničního okruhu s Brněnskou třídou bude podle něho jedním z největších v krajském městě za poslední roky. Situaci navíc komplikuje uzavírka silnice mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm nad Orlicí, jejíž objížďka vede právě Brněnskou třídou.

Dalším problémem je i to, že o víkendu zároveň začne oprava nedaleké křižovatky Hradubická, kde se rovněž očekávají kolony. Také v obou těchto křižovatkách nepůjdou semafory. „Kdo může, měl by se uvedeným místům raději vyhnout a jet jinudy,“ apeluje na řidiče Šitina.

Dopravní omezení na uvedených místech i jinde v krajské metropoli budou pokračovat také v dalších dnech, ale už ne v takovém rozsahu.
Křižovatka Brněnská, kterou za 24 hodin projede 50 tisíc aut, patří k dopravně nejzatíženějším místům v Hradci. Do poloviny října opravy postihnou ještě okolí křižovatek Lipky a u vily Anička, další část Brněnské třídy a jiná místa v krajském městě.

Znázornění křižovatky na ulici Brněnské o víkendu 20. a 21. září