V pátek jsme se centrální pardubické třídě věnovali skutečně pečlivě a pravidelně. Vždy v celou hodinu jsme totiž fotili všechna vozidla, která zde parkovala. Některé výsledky našeho fotoseriálu už jsme přece jen zaznamenali přímo na ulici.

Řidič tmavého Volkswagenu Transporter registrační značky 2E73030 totiž našemu fotografovi zkoušel dokonce vyhrožovat: „Tohle by ti šlo, co? Asi ti brzo uděláme doma šťáru!“ zkoušel zastrašovat muž, jehož vozidlo patří mezi ty, která se na třídě Míru vyskytuje častěji. „Rozhodně to na mě působilo jako vcelku hloupý pokus o zastrašování,“ uvedl fotograf Pardubického deníku Jiří Sejkora.

Ke sledování parkujících vozidel na třídě Míru nás přivedly tipy několika čtenářů i vlastní zkušenost s tím, že ačkoliv je vjezd na třídu Míru podmíněn zásobováním prodejen, některé vozy (zejména luxusní) se zde někdy vyskytují prakticky celý den. Byť mají platné povolení k vjezdu, o jejich zásobovací činnosti lze někdy pochybovat.

O tom, jak na třídě Míru situace s parkováním vypadá v průřezu jednoho dne se můžete přesvědčit v naší galerii. Od 9 hodin ráno do 17 hodin večer jsme každou hodinu vyfotografovali všechna vozidla, která v tem moment na třídě Míru stála - ať už se jednalo o zásobování nebo "zásobování". Názor si může každý udělat sám.