„K výhodám volné karty patří její nákup bez ztráty času při vyplňování žádosti o vydání Městské karty. Není tedy nutné mít ani fotografii,“ připomíná další výhodu Volné karty ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich. Karta je ihned připravená k nabití požadovaného kreditu pro jednotlivé jízdy nebo časové jízdné ve všech předprodejnách, nebo v nabíjecích samoobslužných automatech na zastávkách.

Kredit lze nabíjet v automatech od 20 korun, u přepážek od 50 korun. „Dalším plusem je oproti Městské kartě její zvýhodněná cena ve výši 80 korun. Karta je navíc plně přenosná na kohokoliv a lze ji využít i na koupališti Flošna a v MHD v Pardubicích. Záruka na kartu je 24 měsíců od jejího prvního nabití. Životnost karty deklarovaná výrobcem je minimálně pět let,“ upřesňuje ředitel Kulich.

S volnou kartou lze cestovat na jednotlivé jízdné podle platného tarifu, případně dobít časový kupon podle tarifu pro přenosnou kartu, nyní na 30 dní a na jeden den. Také je možné platit za spolucestující a mít výhodu jízdy na krátkou vzdálenost nebo přestupní jízdu.

Volná karta znamená výhodnější a pohodlnější cestování jak v porovnání s klasickými papírovými jízdenkami, tak nákupem jízdenky u řidiče.

(mv)