Jedna z největších investic města v letošním roce, která přijde na bezmála 25 milionů korun, už jednou doznala změn. „V obou ulicích byly zrušeny cyklostezky a místo nich budou podélná parkovací stání,“ vysvětlil změny vedoucí odboru investic a rozvoje města Bohuslav Zachař.

Více místa pro automobily si prosadili sami obyvatelé. Parkování však není jediné úskalí, které vyvolává rozdílné názory. Proti sobě se nyní postavili ředitelé škol a část obyvatel Nového Bydžova.

Zatímco šéfům základních škol se návrh radnice na jednosměrný provoz v ulicích zamlouvá, někteří Novobydžováci by radši zachovali možnost jízdy z obou stran.

Rozdílná stanoviska táborů putovala až na zastupitelstvo města. To sepsanou petici i prohlášení ředitelů vzalo na vědomí, avšak od svého záměru neustoupilo.

„V obou ulicích by měla vzniknout čtyřmetrová jednosměrná komunikace, chodníky, v maximálním možném rozsahu podélná parkovací stání, přechody pro chodce s nasvětlením a veřejné osvětlení,“ popsal rekonstrukci Bohuslav Zachař.

Letos vynaloží radnice na opravy dvanáct milionů korun.