„Asi pět let má sousední škola problémy kvůli nízkému počtu dětí, kteří se hlásí k zápisu. Tak se to rozhodli vyřešit politickou cestou. Ředitel školy je v radě a v zastupitelstvu, kde mají ještě další dva zástupce. My ani jednoho. Ale jsme rádi, že snad nedojde ke sloučení. Víme, jak to dopadlo v Hradci,“ řekl ředitel ZŠ Karlova Ladislav Vlachý.

Škola navrhla svému konkurentovi, že se s ním podělí o dům dětí a mládeže. To však vedení ZŠ Klicperova podle Vlachého odmítlo a požaduje převedení celého zařízení do svojí správy.

„Navíc kvůli údajnému zrovnoprávnění chtějí, aby jim město vybudovalo výdejnu jídla. Jenže to by stálo kolem čtyř milionů korun. Přitom to mají k nám asi 150 metrů. Myslím, že by jim pomohlo více aktivity směrem k dětem,“ řekl Ladislav Vlachý.

O definitivním řešení rozhodnou na podzim zastupitelé města. Rodiče ale mají jasno. Petici za ZŠ Karlova podepsaly desítky lidí.

„Měli bychom mít výběr, kam dítě dát. Ne aby jim to někdo nařizoval. Mám na Karlovce dceru a ta je naprosto spokojená, Klicperova není tak dobrá,“ řekla například Lenka Houbinová. (raš)