Novobydžovská městská knihovna a obecní knihovny v Měníku, Skřivanech a Nepolisech v těchto dnech dostaly dobrou zprávu z ministerstva kultury. Získaly totiž dotaci na nákup nových počítačů nebo notebooků včetně operačních systémů a antivirových programů.

Těšit na nové počítače se tak mohou například obyvatelé Nového Bydžova. „Zdejší městská knihovna  obhájila projekt  v rámci programu Veřejné informační služby knihoven a na nákup nových počítačů získala dvaadevadesát tisíc korun,“ řekl vedoucí organizačně správního odboru novobydžovské radnice Ondřej Neuman.

Výhodou podle něho je, že počítače v knihovně využije nejen mládež v oddělení pro děti, ale i čtenářský kroužek seniorů, registrovaní i neregistrovaní čtenáři či další návštěvníci. „Od letošního února jsou zároveň pokryty signálem WiFi všechny veřejné prostory knihovny a informačního centra a je tedy možné se s notebookem připojit k síti kdekoliv po budově,“ dodal Ondřej Neuman.

„Počítače, které tu zatím máme, jsou zastaralé, proto jsme rádi, že jsme dotaci získali. K dispozici budeme v knihovně mít osm nových počítačů, čtyři pro dospělé a čtyři pro děti. Dosud víme o dotaci 92 tisíc korun z ministerstva a máme příslib, že další finanční příspěvek přidá městský úřad,“ řekla vedoucí novobydžovské knihovny Jana Lojková.

Na nové počítače v knihovně se těší děti i dospělí. „Každá novinka potěší,“ doplnila devítiletá čtenářka Jana.

„Jé, to jsem ráda, že to vím, nebyla jsem si jistá, jestli jsme dotaci získali,“ uvedla Zdena Kamínská z Obecní knihovny v Měníku. Přesnou částku ale ještě neznala. „Vždy potěší dotace, zvlášť v dnešní době. Byla by jen škoda o ni  nežádat. Ani jsem moc nevěřila, že nějaké peníze z ministerstva dostaneme,“ doplnila Zdena Kamínská.

Radost z dotace mají také ve Skřivanech a v Nepolisech.