Jeho šťastné číslo byla v pátek dopoledne desítka, v aukci si vydražil byt o velikosti 3+1 za milion dvě stě tisíc v centru města.

Město dražilo šest bytů, zájem byl poměrně velký. Na ten první se zaregistrovalo osmnáct lidí. „Přestože je pátek třináctého věřím, že pro některé z vás to bude šťastný den," začal aukci licitátor Roman Kvasnička.

A pak už to šlo jako na drátkách. Vyvolávací cena byla 325 tisíc, minimální příhoz byl 50 tisíc. Aukce prvního bytu se zastavila na 1 200 tisíci korunách.

Každý, kdo chtěl zkusit získat byt, se musel zaregistrovat a složit jistinu. „Chtěli jsme, aby přišli vážní zájemci," vysvětlil Tomáš Kaplan ze společnosti Dražby EU, kerá pro město aukci pořádala.

Zájemci o byty si je mohli předem prohlédnout. „Zájem byl velký, vždy přišlo kolem třiceti až padesáti lidí, což je logické, když chcete byt, musíte vidět, v jakém je stavu," dodal Tomáš Kaplan.

Byty určené k dražbě schvaluje městské zastupitelstvo, které schválí i minimální cenu, za kterou chce byt prodat, pokud se jí v aukci nedosáhne, celý proces musí projít ještě dalším jednáním. Těchto prvních šest bytů rozhodně nebylo posledních.

„Do příštího jednání zastupitelstva jde dalších jedenáct bytů," potvrdil Ondřej Votroubek, vedoucí odboru správy majetku města.