„Celkem jde o 313 bytů na Gočárově třídě a v historickém centru. První domy bychom mohli prodat už letos. V koalici jsme se ale zatím nedodhodli na cenách,“ uvedl královéhradecký primátor Otakar Divíšek.

Vedení radnice však už dříve prozradilo, že prodejem hodlá získat zhruba 400 milionů korun. Ceny bytů by tak měli přesáhnout milion korun. Při třetí vlně privatizace nájemníci pořídili byt o velikosti 60 metrů čtverečních přibližně za 300 tisíc korun.

„Ceny budou výrazně vyšší, ale v rámci Hradce stále podprůměrné. Při privatizaci jsme prodávali byty často ve špatném stavu. Tyhle jsou v pořádku a navíc na lukrativních místech. Těžko bychom ostatním lidem zdůvodnili, proč prodáváme byty za 400 tisíc, když mají hodnotu o dva miliony vyšší,“ řekl náměstek primátora Josef Malíř.

Město domy nejprve nabídne současným nájemníkům. Pokud se nedohodnou na koupi objektu, dostanou šanci další zájemci. Novinkou je, že město bude prodávat také nebytové prostory.

Byty jsou v ulicích:

Bezděchova ulice,třída ČSA, náměstí Jana Pavla II., Gočárova třída, ulice K. H. Máchy, Karla Tomana, Mánesova, Masarykovo náměstí, Pražská, Průmyslová, Puškinova, Rokitanského, Střelecká, Škroupova, Tomkova, Vrchlického, Zieglerova