Možné změny budou projednány na nejbližším zastupitelstvu. „Mělo by se rozhodovat nejen o finanční stránce projektu, ale i případném výběrovém řízení na dodavatele stavby. K tomu musí být shromážděny podklady. Proto není jisté, zda k jednání dojde již na dalším zasedání zastupitelstva v srpnu nebo až v září,“ upřesnil mluvčí magistrátu Václav Svoboda.

„Po vyhodnocení a diskusi dospěli koaliční zastupitelé k závěru, že v této chvíli jakékoliv výraznější omezení stavby by způsobilo její zpoždění a v konečném důsledku další navýšení ceny. Mohlo by dojít k situaci, že by město postavilo o několik let později menší areál za podstatně vyšší cenu,“ sdělil náměstek primátora Martin Soukup.

Koaliční zastupitelé se dále shodli, že v nejbližší době odsouhlasí zadávací podmínky výběrového řízení na zhotovitele stavby a způsob financování. „Současně budou provedeny takové změny konečné podoby koupaliště, které povedou k úspoře přímých investičních nákladů a nesníží přitom komfort pro návštěvníky. Ušetřené prostředky by měly být využity k zatraktivnění celého areálu,“ uvedl Martin Soukup.

Peníze potřebné k zahájení stavby město ve svém letošním rozpočtu podle Václava Svobody vyblokovalo. Sto milionů korun, které musí být použity na vybudování koupaliště, však na celý projekt nestačí. „Další finanční prostředky se budeme snažit vyblokovat v rozpočtu na příští rok. Případně dojde ke kombinaci s úvěrem,“ vysvětlil.

Radnice původně chtěla koupaliště financovat především z prodeje 39 domů s 313 byty. Nájemníkům se však nelíbily vysoké ceny, které magistrát stanovil. Měli platit od 15 do 25 tisíc korun za metr čtvereční.

Prodej bytů v centru však není vyloučen. „Do budoucna k němu může dojít, avšak v této chvíli jím nechceme podmiňovat stavbu koupaliště,“ dodal Svoboda.

Martin Černý (čer), Silvie Růčková (sir)