Zřejmě se blýská na lepší časy


Objekt jevinou dluhů problémových obyvatel dnes již zrušené ubytovny bez vody a plynu už od loňského roku. Nepřizpůsobiví občané ze zrušené ubytovny zmizeli, ale doplatili na ně obyvatelé tří bytů s nájemní smlouvou na dobu neurčitou. Ti bez vody a ústředního topení vydrželi celou zimu a stále čekají, až jim doma poteče aspoň voda. „Koupeme se v práci,“ řekla nám před časem jedna z nájemnic, která si však nepřála zveřejnit jméno. Přijatelnou teplotu v bytech přes zimu udržovaly přímotopy, které pro tento účel obec koupila.

„Předpokládám, že voda v domě poteče v létě. Jsem přesvědčen, že i topení se nám podaří do příští topné sezony zprovoznit,“ řekl nám včera černožický starosta Jaromír Kotěra. Důvodů, proč se ani po více než půl roce situace v domě nezměnila k lepšímu, je podle něho několik.

„Hodně věcí vázne na tom, že obecní je pouze budova, ale ne pozemek, na kterém stojí. To všechno situaci neuvěřitelně komplikuje,“ prohlásil představitel obce. Dalším problémem je vzájemné propojení rozvodů vody i topení prázdné ubytovny s byty umístěnými na okraji objektu.

Černožice nad Labem však hodlají zoufalý stav objektu bývalé ubytovny postupně zlepšit. Nejprve ale nechají odborníky posoudit jeho stavebně technický stav, od něhož se případné opravy budou odvíjet