K velké úlevě hlavně místních z objektu není hospoda ani vietnamská tržnice, nýbrž taneční škola s kavárnou.

Pohodové centrum pro lidi

Na dvacet let si patrovou budovu s dvěma plně vybavenými sály a divadelním jevištěm pronajali tanečníci hradecké skupiny T-BASS. Ti se tak přestěhovali ze svého dosavadního působiště na Velkém náměstí a v novém „domově" plánují velké věci.

Kromě tréninků chtějí na Severce pořádat divadelní představení, plesy a další akce pro veřejnost. „Chtěli bychom, aby se tam konalo několik kulturních akcí do měsíce po celý rok mimo prázdnin, kdy nefunguje ani T-BASS. Aby se ze Severky stalo  příjemné otevřené centrum pro lidi, kam by si mohli zajít nejen zatancovat," říká šéf  taneční skupiny Zdeněk Zolman.

Velkou inspirací jim podle něj byl loňský výlet na soutěž do New Yorku, kde se teenageři po škole běžně scházejí na hřištích hrát a tančit, místo aby seděli doma u televizí a počítačů. „Severka sídlí v srdci hustě obydleného sídliště a podobný prostor tu,  myslím si, chyběl. Za studiem se rozkládá velké hřiště, tam půjde vymyslet také řada akcí," slibuje Zdeněk Zolman.

Stejně jako každý rok i letos nejznámější hradecká taneční skupina rozšiřuje své řady a do kurzů street dance přijímá každého s chutí a zájmem o tanec už od věku 2 a půl let. Oficiální zápis proběhne ve středu 23. září od 18 hodin ve zmiňovaném novém studiu v bývalé Severce. Zájemci se však mohou chodit zapisovat kdykoliv v průběhu celého září vždy od pondělí do čtvrtka mezi 16. a 18. hodinou na recepci studia.

A co čeká hradecké tanečníky v nejbližší době? „Rádi bychom veřejnost pozvali na naši tradiční show – Street manii, která se uskuteční jako loni na střeše obchodního centra Futurum v Malšovicích v sobotu 19. září od 15 hodin odpoledne. Moderovat ji bude Ondra Vodný," láká Zolman.