Hradecké Malšovice si za letošek užily oprav až až. V ulici Úprkova stavbaři postupně opravili chodníky, první prázdninový den se kvůli roky plánované rekonstrukci také na čtvrt roku uzavřela frekventovaná křižovatka U Husa a nakonec se ještě téměř zboural areál Malšovická – prostory bývalé tržnice v Mrštíkově ulici. A právě ona za několik týdnů neskutečně „prokoukla".

Areál si zamilovali

„Jsme velmi příjemně překvapeni, jak to pracovníci technických služeb zvládli. Mám ohlasy od místních, že se jim nová tvář Malšovické velmi líbí a velmi to chválí," hodnotí několikatýdenní práce na bývalé tržnici předseda malšovické komise místní samosprávy, která o rekonstrukci usilovala, Vladimír Krupka.

A lidé to potvrzují: „To je najednou slunce, to vám povím. Ani bych to tu nepoznala! Už to bylo potřeba, dobře, že to tak rychle zvládli, ještě před sněhem," libovala si cestou z místní pobočky pošty seniorka Marie Skálová.

„Oceňuji, že to vzali při jednom bordelu, když to tak řeknu. Blízko se ještě dodělávala křižovatka a tady ty opravy trvaly chvilku, to se dá vydržet. Navíc teď je to o sto procent lepší, než předtím," hodnotí obyvatel blízké ulice Na Občinách pan Josef.

Bývalá tržnice přišla o starou střechu, kterou kvůli hnijícím palubkám zatékalo, pracovníci technických služeb také opravili betonové „náměstíčko", i když tam chtějí Malšovičtí ještě udělat drobné změny.

„Betonové plochy bude potřeba ještě trochu upravit. Jsou to už ale jen takové kosmetické drobnosti, které doladíme hned příští rok," slibuje za komisi Vladimír Krupka.

Do pošty zatékalo

Do nebe vynášenou rekonstrukci přitom od začátku provázely stížnosti na hluk a velkou prašnost.

Opravy se dotkly i oblíbeného bowlingu: „Rekonstrukce nám odrazuje klienty, je to pro nás rozhodně nepříjemná situace," stýskal si v říjnu provozovatel bowlingové dráhy Petr Lajdner.

A nebyl sám. Do místní pošty kvůli opravám chvíli zatékalo a majitelé tamních obchodů technickým službám města vytýkaly, že se areál topí ve tmě.

Zářivky, které areál osvětlovaly totiž zely právě ve střeše, kterou stavbaři postupně rozebrali a odvezli.

Technické služby ale tehdy argumentovali tím, že zářivky byly tak jako tak nefunkční. Žádné přídavné světlo neinstalovali a na cestu tak lidem svítily výlohy.

Michaela Zumrová