Hasiči se i přesto zapotili. Například už ve 20 hodin hasili hořící keře a trávu v Levíně a o hodinu později seno ve Věkoších. O půl desáté se v Lučicích u Chlumce nad Cidlinou přenesl oheň z pálení čarodějnic na nedaleký topol. Ve čtvrt na tři hasiči likvidovali požár trávy na Novém Hradci.

Čarodějnice rovněž prohnaly záchranáře i městskou policii. Měli mnohem více zásahů než obvykle. Například na Novém Hradci objevili městští policisté v jednom ze stanů u skupinky starších dětí ani ne desetiletého chlapce, který byl tak opilý, že nemohl mluvit. „Ve fakultní nemocnici, kam ho dopravila záchranka, mu naměřili 3,2 promile! Případ se bude dál šetřit,“ řekla nám Eva Čížková z hradecké městské policie.

Na jednotce intenzivní péče v nemocnici se rovněž ocitl šestnáctiletý mladík s otravou alkoholem a podle záchranářů zřejmě i halucinogenními houbami – lysohlávkami.

„Pravděpodobně v souvislosti s čarodějnicemi jsme zaznamenali také popáleniny u dvou žen na Hronovsku a Novobydžovsku. Obě jsme dopravili do popáleninového centra Nemocnice na Vinohradech,“ uvedl hlavní lékař královéhradecké krajské záchranné služby Jiří Mašek.