„Postihla nás ekonomická krize, takže se teď firma zaměřuje na jiné aktivity, které nás pálí nejvíc. Práce na botelu jsme proto pozastavili. Přes prázdniny se tam nic dělat nebude,“ uvedl Jiří Mer, ředitel společnosti Falko II. Czech, která někdejší Čechii vlastní. „Kdy botel zprovozníme, zatím nedokážu odhadnout. Rádi bychom do Vánoc, ale v tuto chvíli opravdu nevím,“ prohlásil.

Kompletní oprava lodi byla zahájena vloni na podzim a vlastník původně předpokládal, že botel otevře už na Velikonoce. Zatím se podařilo především demontovat vnitřek plavidla. „Byto to hrozné. Soudruzi z NDR tam dali věci z umakartu. Vybavení bylo staré a zčásti nefunkční, dělalo by to problémy. Celý interiér proto musí být nový, včetně rozvodů vody a elektřiny,“ řekl představitel firmy vlastnící loď.

Ta byla koncem osmdesátých let minulého století stavěna pro někdejšího východoněmeckého vůdce Ericha Honeckera, a právě to by mohlo turisty do hradeckého botelu přilákat. Především cestovní kanceláře z Německa, konkrétně z Norimberka a z Berlína, s nimiž firma vlastnící loď spolupracuje, o to mají velký zájem. „Už se nemohou dočkat, až sem budou vozit turisty,“ tvrdí Jiří Mer.

Firma Falko II. Czech původně zamýšlela odvést loď po její koupi na pražské Rašínovo nábřeží, ale nakonec se rozhodla nechat ji na Labi v Hradci. „V Praze bychom byli osmadvacátí, v Hradci jsme jediní,“ zdůvodnil před časem změnu plánu jednatel firmy Milan Semrád.

Botel se zhruba padesáti lůžky i restaurace mají lákat především návštěvníky ze středních vrstev. „Nechceme z toho mít putyku,“ říká rezolutně ředitel Jiří Mer. Majitel stále zvažuje, v jakém stylu bude plavidlo vyvedeno. Ve hře je buď karibský námořnický styl s odpovídající výzdobou i jídelním či nápojovým lístkem, nebo plavidlo připomínající styl 30. let minulého stalotí ve Francii.