„Lidem slouží prosklené čekárny v Chaloupkách u křížku, na točně v Klucích, Na Kotli, na Bláhovce a Severu střed. Máme totiž výhodu, že si přístřešky sami  vyrábíme a montujeme," vysvětloval Martin Kracík z hradeckého dopravního podniku. Další nové čekárny najdou lidé například v ulici Maxe Malého nebo Na Občinách.

Všech dvacet nových čekáren město vyjde zhruba na dva miliony korun. Po dohodě 
s magistrátem zařídí dopravník podnik také čekárnu na zastávce linkových „modrých" autobusů v Šimkově ulici. „Uvědomujeme si, že cesta městskou hromadnou dopravou nezačíná ani nekončí nastoupením do vozu. Patří k němu také čas prožitý v čekárnách. Proto se snažíme, aby i čekárny splňovaly určitý standard a nabídly obyvatelům i návštěvníkům krajské metropole jistý komfort," uvedl ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich.

Podle Kracíka  zastávky 
z Hradce znají také cestující například v Plzni, Ostravě či Karlových Varech. „Jako jiné prvky i čekárny na zakázku dodáváme do jiných měst. 
Z téměř dvou tisíc dosud vyrobených prvků mobiliáře patří jeden tisíc právě čekárnám po celé České republice," doplnil Martin Kracík.

Nabízí přitom pět typů čekáren a všechny jsou prosklené. V Hradci je nyní 197 přístřešků, z toho 164 právě prosklených.

„Služby dopravního podniku se neustále zlepšují. Líbí se mi nejen nové zastávky, ale i trolejbusy a autobusy, informační cedule. A hradecký terminál? Ten je určitě bez chyby," chválil Josef Novák 
z Královéhradecka.