Po generálních opravách, kdy bylo vylepšeno technické vybavení velkého sálu, zahájilo kino Centrál opět promítání i v této části. Po dobu rekonstrukce mohli návštěvníci zavítat do druhého sálu artkina, které nabízelo filmy americké klasiky.

„Sál je nyní po nákladné rekonstrukci ozvučen moderní technologií Dolby Digital Surround EX. Zároveň jsme také upravili rozměry plátna, které je nyní o něco menší, ale divák to ani nepostřehne,“ uvedl ředitel kina Leoš Kučera. Doplnil, že úprava plátna byla nutná, protože výměnou prošly i objektivy a lampy v promítačkách, a díky této změně je obraz ostřejší a čistší. „Stávalo se nám, že v některých místech, hlavně na okrajích, byl film rozmazaný,“ vysvětlil důvody změny.

Prvním představením, které si mohli diváci vychutnat na novém plátně s lepším zvukem, byl Faunův labyrint od španělského režiséra Guillerma del Toro. „Film jsme vybrali záměrně, protože diváci si mohli vychutnat všechny sféry zvuku, které nové ozvučení dokáže. Je to totiž příběh z období druhé světové války a úžasně se v něm mísí dobové efekty bitev spolu s filmovou hudbou, která vznikla v České republice,“ poznamenal ředitel Kučera.