Například nyní dokončená instalace nového systému Dolby Digital Surround EX stála více než 2,5 milionu korun. Nový audiosystém umožňuje návštěvu kina také sluchově postiženým, řekl ředitel kina Centrál Leoš Kučera.

"Kolem sálu je umístěná indukční smyčka, která umožňuje sluchově postiženým pomocí naslouchátek lepší zážitek z návštěvy kina," řekl Kučera. Na modernizaci ozvučení přispěla částkou 1,5 milionu korun hradecká radnice, další peníze uvolnil Státní fond pro podporu a rozvoj kinematografie a občanské sdružení Procentrál, které kino provozuje.

Kino Centrál v posledních letech získalo peníze na nový systém vytápění a klimatizaci, v předsálí kina vznikla kavárna s druhým projekčním sálem.

"Do poloviny příštího roku plánujeme vybudovat sociální zařízení pro tělesně postižené a také do kina umožnit přístup pro vozíčkáře," řekl Kučera. Zařízení v roce 2006 navštívilo téměř 80.000 návštěvníků.

"Návštěvnost stále stoupá, očekáváme, že letošní, čtvrtý rok po obnovení provozu kina bude návštěvnost rekordní," řekl Kučera. Centrál znovuobnovil svůj provoz v září roku 2003, kdy jej převzalo do pronájmu občanské sdružení Procentrál, které je spojeno se sdružením Pro - Aero. To již několik let v Praze provozuje kino Aero a Světozor.

Provoz kina Centrál původně zajišťovala městská organizace Filmcentrum, tu však hradecká radnice zrušila poté, co kvůli otevření multikina CineStar s několika sály stále klesal počet návštěvníků kina a provoz organizace byl ztrátový.