Hradecké výroční ceny pro ty, kteří 
v uplynulém roce 2013 městu prospěli a reprezentovali ho, se letos předávaly v třebešské sportovní hale. Ocenění si pro své trofeje vystoupali na stupně vítězů.

Kromě trofejí obdrželi vítězové jednotlivých kategorií i šeky na 20 tisíc korun.

Držitel Ceny Františka Ulricha si odnesl 100 tisíc. Stal se jím Rudolf Malec za celoživotní přínos k vědeckému a pedagogickému rozvoji neurochirurgie.

Pracoval ve fakultní nemocnici, působil i jako přednosta kliniky. V této pozici inovoval operační postupy a zaváděl nové metody v neurotraumatologii na jednotce intenzivní péče. Věnoval se také výtvarnému umění, ilustroval nejen odborné publikace, ale vytvořil také unikátní portrétní galerii hradeckých osobností.

Ocenění Primus inter pares (první mezi rovnými) získala dlouholetá předsedkyně Spolku za staré město Hradec Králové Jarmila Sibalová. Událostí loňského roku lidé zvolili přesun hokejové extraligy do Hradce Králové.

Radnice vyhlásila také nositele ceny Hradecká múza za významný kulturní počin. Ocenění získala herečka Klicperova divadla Kamila Sedlárová především za titulní roli v muzikálu Marilyn (Překrásné děcko).

Hradeckou sportovní cenu 2013 komise přiřkla Kateřině Liškové, česká reprezentantce v plavání tělesně postižených sportovců.

Cenu primátora za studentskou práci získala Anna Jirkovská.

Přestávky plnila sportovní vystoupení – ukázky karate, aerobicku či roztleskávaček.

Cena Ulricha se dává nepravidelně
Cenu Dr. Františka Ulricha uděluje radnice nepravidelně, v roce 2012 ji převzal kardiolog Leo Steinhart, v minulosti ocenění získali například zpěvačka Soňa Červená či někdejší královéhradecký biskup Dominik Duka. Ocenění Primus inter pares vloni získal pedagog Jiří Němeček, 
v předchozích letech to byli například bývalá ředitelka Divadla Drak Jana Dražďáková či sbormistr Jiří Skopal.
V loňském roce si Hradeckou múzu odnesla herečka Pavla Tomicová, sportovní cenu kanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně.

Na stupně vítězů si pro ceny přišla herečka, plavkyně i hokejová extraliga

PRIMUS INTER PARES - Jarmila Sibalová:
Cenu dostala, protože se léta neúnavně a nezištně angažuje ve Spolku za staré město Hradec Králové a organizuje akce pro širokou veřejnost –  vlastivědné procházky, přednášky a besedy. „Díky všem přednášejícím, bez nich by spolek nemohl fungovat," řekla Jarmila Šibalová při přijímání ocenění.

HRADECKÁ MÚZA - Kamila Sedlárová, herečka:
Role v muzikálu Marilyn (Překrásné děcko) přinesla herečce Hradeckou múzu. Bohužel se na předávání cen nemohla dostavit, tak ji převzal ředitel hradeckého Klicperova divadla Ladislav Zeman. „Cenu jen převezmu a za dvě a půl hodiny ji předám její majitelce," slíbil předávajícím.

SPORTOVNÍ CENA - Kateřina Lišková:
Hradeckou sportovní cenu si Kateřina Lišková vyplavala na mistrovství světa tělesně postižených sportovců v plavání. Na trati 50 metrů znak vybojovala stříbrnou medaili.  Na svém kontě má mnoho sportovních úspěchů. Plavání se věnuje už od dětství. 
K závodnímu plavání ji přivedl trenér Jan Nevrla.

UDÁLOST ROKU - Extraliga hokeje v Hradci:
Pro cenu, o které hlasovala veřejnost, si přišel předseda představenstva hokejového klubu Martin Soukup s kšiltovkou Královských lvů na hlavě. „Hráči jsou ve Zlíně," připomněl vrcholící sezonu. „Jsme rádi, že jsme se dostali na vrchol jednoho sportu a můžeme tak být vzorem pro naše děti," řekl.

CENA PRIMÁTORA ZA 
STUDENTSKOU TVŮRČÍ PRÁCI - Anna Jirkovská:
Byla vynikající studentkou 
v boru biochemie a během svého doktorského studia se vypracovala na odborně vysoce erudovaného vědeckého pracovníka. Výsledky její práce jsou shrnuty zatím celkem ve dvanácti zahraničních publikacích a odborných časopisech.