Co vše v ruském letovisku Černík prožil? Byl to sprint mezi událostmi.

STRACH. Stalo se během druhé finálové jízdy jeho svěřenkyně. Pančochová, vedoucí po prvním kole, chtěla zareagovat na atak soupeřek, ale její nadšení vedlo k hrůzostrašnému pádu, po němž měla prasklou helmu.

„Měla jen zatuhnutý krk, což byl po takovém fatálním pádu zázrak," oddychl si trenér. Jeho svěřenkyně si o pár dní později proto mohla vyzkoušet i další disciplínu, U- rampu.

Trenér: Uvidíme se na Letné
Martin Černík odlétá ze Soči 
v pátek. Po návratu jej však ještě olympijské povinnosti neopustí. „Uvidíme se v sobotu na Letné," vzkázal fanouškům.
Na pražské pláni vyrostl olympijský park, kde se scházejí čeští příznivci i sportovci.

VZTEK. Tenhle pocit plynule navázal na strach. Pančochová zajela první jízdu finále skvěle, podle odborníků jí měla zajistit nakonec bronzovou medaili.

Brala však v uvozovkách pouze páté místo.

„Rozhodčí bych rozsadil. Bohužel to k našemu sportu patří, ale tohle by se na takovém závodu stávat nemělo," upozornil kouč na specifika odvětví, kde se rozhoduje subjektivní pocit sudích.

HRDOST. Opět další skok – jako na snowboardu – a přichází hrdost.

Samozřejmě na slečnu Šárku, jeden z objevů letošních Her. (Ta už jen tak mimochodem slíbila, že jednou získá zlato.) „Šárku jsme na tebe hrdí. Perfektní vystoupení," napsal Černík na svůj facebookový profil.

FACKA FRACKOVI. A na konec jedna vtipná příhoda. Pavel Novotný, syn známého moderátora Petra Novotného, a hvězdička showbyznysu (přezdívá se mu Fracek), vzkázal Pančochové, ať po pátém místě a verdiktu arbitrů nebrečí.

A její tým, samozřejmě včetně Hradečáka Černíka, zareagoval výzvou: „Kdo dá Pavlovi facku a natočí ji na video, dostane od Šárky podepsané prkno."

Zatím není známo, zda se nějaký „mstitel" našel.