Hned na začátku příchozí vítá partička přerostlých kuřat, pohovět si můžete u přístřešku na lavičce na prameni, projít se po mostě zdobeném proutím s květinami. Najdete tu domeček pro rošťáky, ptačí dům, ba dokonce i Černilovský Manhatan.

Nejen dětem se tu líbí. Jakoby tu fantazie neznala hranic. A tak se můžete zastavit také u potoka a pokochat se pohledem na krásně zdobenou vanu a v ní se cachtající další zdejší výtvory, z tabulky se dozvíte, že jde o Koupání u Gaudího.

Ze zámku Opočno.
Zámek Opočno zve na novinky nejen do komnat. Ovládne ho i zmrzlinový festival

Na hnízdě vysoko nad zemí pár desítek metrů odsud pozoruje kolemjdoucí čapí rodinka, nechybí tu ani zvonička. Jen o kousek dál se rozpíná obří pavoučí síť i s pavouky a najdete tu i jiné zajímavé kousky.

Zdroj: Deník/Jana Kotalová

A nejen tady. Takové nevšední galerie v přírodě byste našli u Černilova hned tři. A všechny jsou dílem Jaroslava Horáka. Další určitě nepřehlédnete při cestě na Třebechovice pod Orebem. Areálu totiž dominuje krásný větrný mlýn s barevnými lopatkami. Stojí tu od roku 2016. „Autor se přitom inspiroval nejen Holandskem, ale i dílem Antoni Gaudího a Friedensreicha Hunderwassera,“ dočte se návštěvník z informační tabule.

Jaroslav Horák zkrášluje krajinu v Černilově a okolí. Nad obcí se tyčí jeho holandský mlýn a své pozemky zdobí i nejrůznějšími plastikami.
Černilovský pábitel dělá zkrášlováním krajiny radost sobě i ostatním

A třetí galerie se objevila nedaleko křižovatky s odbočkou na Divec, dostala název Mokrá louka. Najdete zde nejen velký tulipánovník, vázy s květinami, ovečky či pány s deštníky. Usadila se tu dokonce parta mimozemšťanů.

Mohlo by vás také zajímat: Podívejte se na jednoduchý návod na pletení pomlázky

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth