Vrcholem akce, na níž si pohodové odpoledne užily desítky lidí z Černilova i okolí, bylo pak jednoznačně energické vystoupení pětičlenné skupiny Zrní.

Graffiti povoleno. Sprejeři řádí na Ulrichově náměstí

Hradec Králové - Také letos pracovníci z hradecké neziskové organizace Prostor Pro organizují tradiční kulturní a preventivní odpoledne s názvem Graffiti Street Jam. Akce se, stejně jako v minulých letech, uskuteční na Ulrichově náměstí od 14 do 19 hodin. Navštívit ji můžete už v úterý.

Hlavním smyslem programu je preventivním způsobem upozornit na nelegální sprejování, informovat o zákonech i o legálních plochách pro graffiti v Hradci Králové.

„Každý návštěvník si během akce může na vlastní kůži vyzkoušet na připravených sololitových deskách legální graffiti. Stejně tak je nedílnou součástí Graffiti Street Jam  bohatý doprovodný program, do kterého patří hudební vystoupení, skateboarding a jiné extrémní sporty nebo žonglování," prozrazuje koordinátorka úterního odpoledne Barbora Sommerová. Součástí nabitého programu je také workshop o tetování a piercingu.

Dobrá zpráva…pro Hradečáky

Hradec Králové - Jak by mohla v budoucnu vypadat třída Karla IV. v Hradci Králové?  Zmizí z ní vozidla a budou parkovat pod zemí? Jaké novinky by zde mohly v budoucích letech přibýt? Pokud vás zajímá návrh přestavby třídy Karla IV., pak si do diáře zapište datum 11. června. Již tuto středu totiž v Salonu Královéhradeckém na Gočárově třídě vysvětlí svoji vizi architekt Pavel Zadrobílek. Začíná se v osmnáct hodin a vstup je zdarma.