Areál, který do letošního roku neprošel žádnou větší rekonstrukcí, čeká rovnou výstavba nové budovy. Ta by měla mít čtyři podlaží a nabídnout má 56 lůžek.
„Nyní jsme schopni poskytnout služby osmdesáti seniorům. Spolu s přístavbou se naše kapacita zvýší na zhruba sto lůžek. Avšak nejdůležitější je, že budeme moci klientům nabídnout lepší zázemí,“ říká ředitelka domova důchodců Jaroslava Fiedlerová.

Pokoje ve staré budově jsou kromě dvoulůžkových také tří či pětilůžkové. Navíc nemají vlastní sociální zařízení.
V novém objektu již budou všechny pokoje určené jen dvěma lidem. Vlastní koupelna s toaletou je samozřejmostí. Pracovníkům domova odpadnou také starosti s pohybem seniorů. „Vše bude bezbariérové, což v současné budově také nemůžeme zajistit,“ dodala Fiedlerová.

Kromě pracovních dílen, v nichž mohli důchodci trávit svůj volný čas, přibudou také kuchyňky nebo zahradnický koutek. V areálu vznikne i parkoviště.
„Samotné stavební práce na přístavbě by měly začít letos v září. Předpokládaný konec prací je v únoru roku 2011,“ upřesnil Petr Vinklář, mluvčí krajského úřadu. Na nový objekt kraj vynaloží 80 milionů korun.
Současně měla začít i rekonstrukce stávající budovy, v níž by vznikly také dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením, odstranily by se bariéry a změn by doznala trovněž jídelna. Na tuto část však kraj zatím potřebných 40 milionů korun hledá.
„Pětasedmdesát procent z oněch osmdesáti milionů pochází z rozpuštěného Fondu národního majetku. Tyto peníze však na opravu staré budovy použít nelze,“ objasnila situaci ředitelka Jaroslava Fiedlerová.